Ceny ubezpieczeń rosną

Dlaczego ceny ubezpieczeń OC rosną?

Ceny ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców samochodów są obecnie w naszym kraju bardzo wysokie. Wynika to z dużej ilości wypłacanych odszkodowań, a także z faktu że w Polsce jest obecnie niestabilna sytuacja ekonomiczna. Czy możemy jakoś powalczyć o tanie ubezpieczenie OC w obecnych warunkach? Sprawdźmy.

Wysokim kwotom, jakie musimy płacić za samochodowe OC, sprzyja przede wszystkim duża ilość wypadków i większa świadomość zabezpieczenia prawnego jakie daje polisa ubezpieczeniowa. Nie bez wpływu są także wymuszenia ubezpieczeń, które jeszcze kilka lat temu niemal w ogóle nie występowały. W efekcie firmy ubezpieczeniowe muszą wypłacać coraz to większe ubezpieczenia. Stosunkowo duże znaczenie ma także jakość szkoleń kierowców w naszym kraju, co powoduje że często stłuczki i poważniejsze zdarzenia drogowe są wynikiem niestosowania prostych i oczywistych przepisów. Dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe wywindowały ceny ubezpieczeń pod niebiosa, szczególnie w przeciągu ostatnich lat.

Można też ubezpieczyć samochód taniej

Najtańsze OC samochodu możemy zakupić dziś przez Internet. Tyczy się o nie tylko małych i niepewnych ubezpieczycieli, ale również dużych i poważnych towarzystw. Dzięki temu, jeżeli się postaramy, możemy znaleźć OC w bardzo atrakcyjnej cenie nie ruszając się z domu. Jest to z pewnością atrakcyjna propozycja dla młodych kierowców, ponieważ w ich przypadku ceny ubezpieczeń są najwyższe.

Warto też dodać, że w przypadku ubezpieczenia OC, firma ubezpieczająca ma drugorzędne znacznie. Każdy z ubezpieczycieli musi sprostać warunkom postawionym przez ustawę, ma to na celu zabezpieczenie interesów każdego z Ubezpieczonych.

Ubezpiecz z głową – wystarczy trochę poszukać

Jak możemy zauważyć, nawet w takich czasach jak obecnie, możliwe jest zakupienie taniego ubezpieczenia. Ubezpieczenie samochodu przez Internet można otrzymać łatwo, szybko i co najważniejsze bezpiecznie. Może ono działać nawet od następnego dnia po opłaceniu, a jako dokument poświadczający posiadanie ważnej polisy będziemy okazywać zaświadczenie, jakie otrzymamy w formie dokumentu PDF do samodzielnego wydrukowania w domu. Taki dokument jest dokładnie tak samo ważny jak ten, który otrzymujemy od agenta ubezpieczeniowego.

Wiele osób zastanawia się dlaczego polisa zawierana przez Internet jest tańsza niż ta, którą oferuje im agent. Czy zakres ochrony jest mniejszy? Otóż nie, wynika to głównie z faktu, że polisy OC zawierane online nie wymagają od firmy ubezpieczeniowej zatrudniania chociażby wielu agentów. Firma prowadzi sprzedaż polisy przez Internet, w systemie direct lub przez telefon. Efekt końcowy dla klienta jest identyczny, a dzięki ograniczeniu kosztów działalności, firma może zaoferować znacznie lepsze ceny ubezpieczeń.